Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Subtitrare sau dublare

5 participan?i

In jos

Subtitrare sau dublare

Subtitrare
 
Dublare
 
Nu conteaza atat timp cat pot vedea animeul preferat
 
 
 
Vezi rezultatele

Subtitrare sau dublare Empty Subtitrare sau dublare

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:44 pm

Voi ce preferati: subtitrare sau dublare?

Eu prefer subtitrarea, bineinteles. Imi place foarte mult sa aud vocile originale ale personajelor, in plus in japoneza se pastreaza acea muzicalitate speciala. De cele mai multe ori, dublarea este foarte nereusita, cu multe greseli, deci prefer subtitrarea.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 8:35 pm, editata de 3 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Subtitrare sau dublare Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Subtitrare sau dublare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Subtitrare sau dublare Empty Re: Subtitrare sau dublare

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 7:49 pm

Eu prefer sa vad animeurile subtitrate deoarece imi place foarte mult muzica japoneza. Daca vad un anime dublat nici nu ma ating de el...
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Subtitrare sau dublare Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Subtitrare sau dublare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Subtitrare sau dublare Empty Re: Subtitrare sau dublare

Mesaj  yume Sam Dec 06, 2008 8:29 pm

Sincer...daca chiar vreau sa vad un anime nu ma intereseaza daca e sau nu cu subtitrare sau dublare. Totusi prefer subtitrarea... daca este in engleza pot intelege mai bine, decat daca este dublat si incepe sa vorbeasca uitand sa mai termine sau sa traga aer. Mai exista si animeuri (pe animax sau alte programe tv) care sunt dublate in romana. Sincer nu ma deranjeaza, e mai convenabil Very Happy , insa tot mai frumos e in japoneza. Razz
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Subtitrare sau dublare Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Subtitrare sau dublare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Subtitrare sau dublare Empty Re: Subtitrare sau dublare

Mesaj  Saya Vin Mar 27, 2009 2:25 pm

Mie imi place tot subtitrarea deoarece pe mine ma cam enerveaza dublarea Mad si in plus este bine ca personajele sa vorbeasca in japoneza pentru ca astfel te poti obisnui cu limba si sa retii (fara sa vrei) unele cuvinte mai simple Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Subtitrare sau dublare Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Subtitrare sau dublare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Subtitrare sau dublare Empty Re: Subtitrare sau dublare

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 11:02 pm

Subtritrare...pur si simplu dublarea e....ihhh @_@
In japoneza e mult mai frumos inveti unele cuvinte si in plus glumele nu suna sec
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Subtitrare sau dublare Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Subtitrare sau dublare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Subtitrare sau dublare Empty Re: Subtitrare sau dublare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum