Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Voices of Characters

4 participan?i

In jos

Voices of Characters Empty Voices of Characters

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:47 pm

Care sunt vocile personajelor din anime-urile vizionate pana acum care va plac si care sunt cele care va displac? De ce? (Va rog sa specificati si anime-urile din care sunt personajele respective).

Cel mai mult imi place vocea lui Kurama din Yu Yu Hakusho. Are o voce adorabila, prietenoasa si in acelasi timp misterioasa. Imi mai place si vocea lui Light din Death Note...chiar se potriveste cu caracterul personajului. Are o voce impunatoare, cea a unui zeu, asa cum vrea Light sa ajunga.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 8:47 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Voices of Characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Voices of Characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Voices of Characters Empty Re: Voices of Characters

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 7:42 pm

Uite si vocile mele preferate:
Hiyama Nobuyuki as Hiei (Yu Yu Hakusho)
Yamaguchi Kappei as L (Death Note) and Inuyasha
Sugiyama Noriaki as Ishida (Bleach)
Orikasa Fumiko as Rukia (Bleach) and Marion (Kaleido Star)
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Voices of Characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Voices of Characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Voices of Characters Empty Re: Voices of Characters

Mesaj  yume Sam Dec 06, 2008 8:48 pm

Imi place vocea lui L... e misterioasa si calma, potrivinu-se perfect cu personajul... in rest cred ca fiecare voce e aleasa bine, dintre toate animeurile...nu cred sa fi fost vreo voce enervanta sau nepotrivita. Smile
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Voices of Characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Voices of Characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Voices of Characters Empty Re: Voices of Characters

Mesaj  Saya Vin Mar 27, 2009 2:21 pm

Si eu sunt de acord cu Yume...toate vocile au fost interesante si potrivite caracterului personajului respectiv. Dar totusi cred ca cel mai mult mi-a placut vocea lui Ai Enma (Hell Girl) deoarece este mereu calma, trista si iti da un fel de senzatie de supranatural Very Happy (cel putin mie)
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Voices of Characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Voices of Characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Voices of Characters Empty Re: Voices of Characters

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum