Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Copiii de la 402

4 participan?i

In jos

Copiii de la 402 Empty Copiii de la 402

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 10:03 pm

Copiii de la 402 a fost realizat pe baza cărții pentru copii Gracie Graves și prezintă aventurile răutăcioase ale unei clase pline de elevi cărora le place foarte tare să se distreze la școală!

Personajele mele preferate sunt:
-Jessie McCoy este un copil ce mereu încearcă să scape de teste, nefiind adeptul învățatului, dar este mereu prins de învățătoarea lui. Personajul său preferat este Domnul Space Beast, iar parcul de distracții este Monster Land. Mama lui este foarte strictă, își iubește mult copilul dar îl pune de multe ori în situații jenante. Jessie este bun prieten cu Vinnie Nasta.

-Nancy Francis este o fată foarte lăudăroasă cu un păr mare, portocaliu acompaniat de niște ochelari de culoare mov. Este o fetiță rebelă, de multe ori lăudăroasă și autoritară, încercând să se facă cât mai plăcută. Ea încearcǎ se apropie cât mai mult de colega sa, Penny Grant, (lucru pe care, de altfel, și-l dorește oricine de la clasa 402) dar de fiecare data e nevoită să facă sacrificii. Împreună cu Jessie, Vinnie, Polly, și chiar și Freddie, apare aproape în fiecare episod al serialului.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 9:12 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Copiii de la 402 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Copiii de la 402 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Copiii de la 402 Empty Re: Copiii de la 402

Mesaj  Andy-Misa Sam Iul 12, 2008 1:26 pm

Elevii Clasei 402 sunt impulsivi, de cele mai multe ori fac alegeri proaste și rareori se gândesc la rezultatele alegerilor lor. Când tentația își face apariția înșelătoare, acești elevi se grăbesc să cadă în capcană! Bineînțeles că, fiind copii, atunci când problemele de zi cu zi nu mai sunt ușor rezolvabile, ele par chestiuni de viață și de moarte. Probleme simple se transformă în probleme complexe și cel mai mic detaliu este ridicat la cel mai înalt rang al comicului.

În timp ce toți elevii trec cu greu prin evenimentele fiecărei zi, învățând lecțiile vieții pe pielea lor, câteodată încearcă să se mai și ajute. Niciodată nu reușesc pe deplin, căci sunt prea prinși în propriile lor planuri și nelămuriri. Din fericire ei sunt capabili să se întoarcă mereu în oaza clasei 402, într-o lume a haosului condusă de domnișoara Graves. Aici, în clasa 402, sub conducerea strictă, dar atentă, a domnișoarei Graves, toți copiii sunt în siguranță. În clasa 402 binele este întotdeauna răsplătit, iar răul este întotdeauna pedepsit.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 28
Localizare : Anime World
Warn :
Copiii de la 402 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Copiii de la 402 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Copiii de la 402 Empty Re: Copiii de la 402

Mesaj  Saya Sam Noi 01, 2008 8:41 pm

SEAMANA PUTIN CU COLEGII MEI DE CLASA! Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Copiii de la 402 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Copiii de la 402 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Copiii de la 402 Empty Re: Copiii de la 402

Mesaj  yume Mier Dec 10, 2008 2:36 pm

Saya...cred ca putin mai mult Laughing ...e un desen amuzant plin de momente din viata unui grup de elevi. Seamana mult cu realiatea si mi se pare interesant..
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Copiii de la 402 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Copiii de la 402 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Copiii de la 402 Empty Re: Copiii de la 402

Mesaj  Saya Sam Apr 11, 2009 4:01 pm

Da..este intradevar interesant......imi amintesc cand eram mica ,ma uitam mereu la desenul acesta si la altele asemanatoare....personajul meu preferat este Jesie..deoarece este foarte haios.. Very Happy ..mereu are multe idei pentru a scapa de teste sau de teme...bineinteles idei proaste Mad ....probabil ca daca ar fi idei bune toti copii ar avea o sursa de inspiratie..daca ma intelegeti Laughing
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Copiii de la 402 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Copiii de la 402 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Copiii de la 402 Empty Re: Copiii de la 402

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum