Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Witch

3 participan?i

In jos

Witch Empty Witch

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 10:04 pm

Serialul Witch a debutat in anul 2006 pe Jetix. A fost creat de un studio frantuzesc dupa revistele de benzi desenate cu acelasi nume, care sunt produse din 2001. Povestea serialului este despre 5 fete care primesc puteri supranaturale si devin Gardienele Voalului.

Personajul meu preferat este Irma, pentru ca e foarte vesela, frumoasa, amuzanta si optimista.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 9:24 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Witch Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Witch Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Witch Empty Re: Witch

Mesaj  Andy-Misa Sam Iul 12, 2008 1:23 pm

Imi place foarte mult Witch. Personajul meu preferat este Cornelia.
Cornelia Hale are părul blond, lung, pe spate. Are 14 ani, ochii migdalati și albaștri. Tenul ei este deschis. Este o persoană cu capul pe umeri, hotarâtă. Corneliei îi place patinajul artistic foarte mult. Are nenumărate medalii. Materia preferată este istoria. Cornelia locuiește într-un de lux, alături de mama sa, Elizabeth Hale, tatăl său, Harold Hale, sora sa, Lilian Hale (pe care o alintǎ spunându–i "maimuțica") și motanul primit în dar de la Will, Napoleon. Are putere asupra pământului, poate face plantele să crească, să facă găuri în ziduri și să miște obiecte cu gândul. Este cea mai elegantă dintre W.I.T.C.H.Are zodia taur.Cornelia poate sa vindece ranile. Este indragostita de moda si de asemenea se indragosteste foarte usor. Iubitul ei este Caleb.Culoarea ei preferata este auriu. Este visatoare si frumoasa.Viseaza sa ajunga celebra si sa fie aclamata.Ii plac mirosurile suave si delicate. Se cearta adesea cu Irma, despre care zice ca este un "cal mancacios". Noi stim ca ii place patinajul. Totul a inceput in timpul unei vacante la munte. Cornelia se plictisea foarte tare neavand cu cine sa se joace, deoarece nu se aflau copii de varsta ei prin preajma. Pentru a o inveseli, mama sa, Elizabeth, a dus-o la patinoar. Intr-o secunda, Cornelia a ramas fascinata de dansul pe gheata si, de atunci si-a dorit sa invete secretele patinajului artistic.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Witch Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Witch Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Witch Empty Re: Witch

Mesaj  Saya Sam Noi 01, 2008 8:38 pm

Revista WITCH este preferata mea! I love you Personajul meu preferat este Hay-Lin, deoarece este creativa, optimista, o adevarata artista si foarte talentata la pictura!!! cheers
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Witch Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Witch Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Witch Empty Re: Witch

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum