Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Perle

3 participan?i

In jos

Perle Empty Perle

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 10:09 pm

Perle ale profesorilor:
Profesorul de tehnologie deschide catalogul si zice : Una bucata X sa treaca la lectie.
Venetia are relief acvatic.
Ia sa vedem absentii...
Moromete a fost un taran inteligent care l-a ajutat pe marin preda sa scrie un roman
Geografie: Ma, nu copia ca-ti dau o palma de te duci in perete.
Economie: Nu trebuie sã notati tot ce spun eu. Eu mai spun si prostii...
Ce te uiti la mine asa.....tridimensional?


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 9:51 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Perle Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Perle Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Perle Empty Re: Perle

Mesaj  Andy-Misa Sam Iul 12, 2008 9:59 am

Perle ale profesorilor
1. Mergi in cancelarie si daca nu e nimeni, cere-ti permisiunea sa iei catalogul!
2. M-am uitat de cateva ori spre voi, dar nu s-aude.
3. Eu nu pot sa-mi tin orele pentru ca la voi e pauza in timpul orei mele.
4. Daca va prin copiind si eu nu aflu, am sa imi dau eu seama odata si odata.
5. La ora de geografie: "Lacul Rosu nu se numeste Rosu pentru ca e rosu, ci pentru ca asa i se spune".
6. Când vin, sa gasesc absentii pe catedra.
7. Profesoara de chimie a spus unui coleg de clasa cand acesta a fost chemat la raspuns: " Nu mai clipi cu ochii ca broasca in piftie! Raspunde odata la intrebare."
8. Ce te uiti la mine asa.....tridimensional?
9. Inchideti ferestrele si deschideti geamurile!
10. In balada "Miorita" sunt descrise cateteva intamplari in care sunt implicati: 2 criminali, o oaie turnatoare si un cioban ce socheaza prin prostia lui.


Perle ale copiilor
1. -Tati, cine mi-a dat inteligenta, tu sau mami? intreaba un copil.
-Pai cred ca maica-ta, ca eu o mai am inca!
2. Doctorii scriu foarte incalcit retetele ca farmacistul sa fie sigur ca reteta a scris-o un doctor.
3. Turistii sunt oameni tineri care merg sus la munte. Pe batrâni nu-i cheama turisti, pe ei ii cheama vizitatori.
4. Noi trebuie sa avem doua nume pentru ca daca avem un nume urat sa-l spunem pe celalalt.
5. Experienta este un lucru facut si de care te miri.
6. Somnambulii au o boala care nu-i lasa sa cada de pe acoperis. Microbii astia le da echilibru. Cand somnambulii vin intr-o parte, microbii fug in cealalta parte si tot asa.
7. Oamenii il fluiera mereu pe arbitru pentru ca deranjeaza jocul.
8. Cand doi oameni vorbesc repede si nu se intelege nimic, inseamna ca aia e cearta.
9. Statuile se fac din piatra la aia care au castigat la razboi. Noi facem statui ca daca vin alti straini si vad ca noi nu avem statui zic ca noi am pierdut toate razboaiele.
10. Dirijorul da din maini ca sa arate durerea sunetului.


Perle ale elevilor
1. Llimba romana provine din latina bulgara,cu elemente de daca si o gramada de cuvinte usoare.
2. Stefan cel Mare a dat ordin la cai sa cotropeasca mai tare!
3. Motto: "Daca voi ma vreti, eu nu va vreau".
4. Singurele metale in stare gazoasa sunt nemetalele.
5. Era asa de frig ca a inghetat focul in cenusa.
6. Pe Vlad Tepes l-a muscat un vampir de gat si de aceea el a devenit vampir.
7. Dupa ce s-a batut cu turcii, Mihai Viteazu si-a vandut calul si a plecat in America.
8. Paranteza este o acolada unde se introduc cifrele.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Perle Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Perle Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Perle Empty Re: Perle

Mesaj  yume Mar Dec 16, 2008 8:07 pm

Perlele profesorilor mei: Laughing
Proful de mate: Sunteti niste "viermi ametiti" in dimineata asta.... da stiti ceva.... eu sunt la fel
Mai copii, cum sa nu stiti sa desenati un patrat? Uitati-va la capul meu.. e perfect patrat..
Profa de romana: Mai beiete.....vrei sa termini sa-ati mai bagi degetul prin toate gaurile??
Fetito....daca nu taci din gura te lipesc de geam..sau ai prefera sa te invat sa zbori?
Profa de fizica: Vai, vai ce electroni agitati avem astazi in clasa...
Profa de biologie: Mi-ar place sa fiu o floare...si sa ma scutur de seminte cand am eu chef
Profa de geografie: Daca nu invatati pana la teza va dau cu cartea de geografie in cap pana intra si mana mea....
Proful de civica: Bai copii...m-am dus si eu la biserica si m-am asezat pe bancuta afata ... si am vazut pe unu band bere chiar in usa bisericii.....era sa-mi cada tigara din mana nu alta. Nu mai au oamenii astia credinta scratch
Proful de sport: Mai fetelor....daca imi sariti voi capra...va fac cinste cu o bere

lol!
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Perle Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Perle Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Perle Empty Re: Perle

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum