Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Carti Emotionante

2 participan?i

In jos

Carti Emotionante Empty Carti Emotionante

Mesaj  yume Vin Ian 09, 2009 8:39 pm

Aici puteti scrie numele unei carti citite care v-a impresionat in mod special si autorul acesteia. Adaugati noutati citite si dezvaluiti si altora descoperirile noi. Razz Bineinteles puteti sa scrieti si cateva cuvinte proprii despre ea. I love you si chiar o poza. Am deschis acest subiect deoarece sunt pasionata de cartile bune, pur si simplu le ador Like a Star @ heaven .

Alchimistul - Paulo Coelho
Una dintre faimoasele sale capodopere, din cate stiu s-a facut si un film dupa ea. Povestea incurcata a unui simplu om, plina de aventuri si de magie, impresionand prin informatiile interesante adunate la un loc si prin exprimarea geniala a autorului. Mi-a placut si o recomand.
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Carti Emotionante Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Carti Emotionante Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Carti Emotionante Empty Re: Carti Emotionante

Mesaj  Saya Sam Ian 10, 2009 11:55 am

Paulo Coelho este intr-adevar un romancier foarte bun. Este greu sa alegi una din cartile lui deoarece toate ajung la sufletul cititorului. Very Happy Preferata mea este diavolul si domnisoara Prym. Este vorba despre o tanara femeie in cautarea fericirii si un om persecutat de fantomele trecutului sau dureros, intr-o saptamana plina de evenimente. Fiecare dintre ei se va confrunta cu intrebari despre viata ,moarte si putere si fiecare dintre ei va trebui sa-si aleaga propria cale. Vor alege binele sau raul? Shocked
Carti Emotionante Vqnslj
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Carti Emotionante Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Carti Emotionante Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Carti Emotionante Empty Re: Carti Emotionante

Mesaj  yume Vin Feb 26, 2010 5:50 pm

Inca o carte care mi-a placut mult de tot I love you . "SUPLEANTUL" de Petru Popescu.
Carti Emotionante Thumb_446_x_0_5273-103248-supleantul

Povestea de dragoste traita de scriitorul Petru Popescu alaturi de Zoia Ceausescu, singura fata a presedintelui Nicolae Ceausescu.
O iubire imposibila a anilor `70.

"Zoia a fost o persoana deosebita si fascinanta si o prizoniera a destinului de familie. Da, am iubit-o pe Zoia Ceausescu."
(Petru Popescu)

Nu scriu mai multe, descoperiti Twisted Evil
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Carti Emotionante Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Carti Emotionante Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Carti Emotionante Empty Re: Carti Emotionante

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum