Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Film

3 participan?i

In jos

Film Empty Film

Mesaj  yume Sam Feb 28, 2009 6:01 pm

Ceva despre film:
Death Note este o serie manga și anime, din care s-au inspirat și două filme artistice cu același nume, care gravitează în jurul unui carnet aparent obișnuit, dar care are puterea de a omorî pe oricine al cărui nume este scris în acesta. El intră, dintr-o întîmplare, în posesia unui tînăr deziluzionat din Japonia, Yagami Light, care decide că îi este menit să salveze lumea de elementele sale negative cu ajutorul puterii carnetului.

Death Note: Director's Cut: Final Conclusion după numele original, este un episod special din Death Note ce a fost difuzat inițial în data de 31 august, 2007 care durează două ore și realizează în acest interval un rezumat al anime-ului și întîmplările prin care a trecut Light, prin viziunea lui Ryuk. Începutul este plasat, asemenea anime-ului, în lumea Shinigamilor, însă de data aceasta după întîmplările ce l-au implicat pe Ryuk.
Astfel, un shinigami tînăr și curios și cu același chef de viață debordant ca a lui Ryuk îl caută pe acesta din urmă deoarece ajunseseră la el informații despre întîmplările prin care a trecut în lumea umană. Găsindu-l în cele din urmă, ni se prezintă un Ryuk aparent mai bătrîn, care este pregătit să-i țină poveți curiosului său fan. Începe prin a spune că oamenii prin sinea lor sînt plictisitori, însă unul anume, Light, care a dorit să-și realizeze cu ajutorul Death Note-ului un statut de zeitate a fost destul de interesant. Astfel, începe povestea, cu scene concentrate și uneori săriri peste unele aspecte ale poveștii, cît și dezvoltarea uneori necronologică a evenimentelor și introducerea unor scene noi, neprezente în anime. What a Face
Nu stiu cati au vazut filmul si ce parere au despre el. A fost difuzat pe Animax si chiar pe Axn. Razz Ce parere aveti despre el? Cedeti ca sare mult peste unele scene ale anime-ului, e mai bun sau nu a respectat deloc povestea?
Sincer mie-mi place...e dragut dar cred ca sare mult peste unele scene Smile dar vreau sa stiu si ce credeti voi...

Film Mov_deathnote2_top
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Film Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Film Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Film Empty Re: Film

Mesaj  Saya Dum Mar 22, 2009 6:53 pm

Da...intr-adevar filmul seamana destul de mult cu animeul si nu sare peste multe scene. Daca este filmul la care ma gandesc eu, personajele sunt la fel ca in anime si daca ar fi sa dau o nota ar fi 10 Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Film Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Film Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Film Empty Re: Film

Mesaj  Eve and Wall-e Sam Apr 11, 2009 9:46 pm

Filmul mi s-a parut foarte, foarte reusit. M-am mirat la cat de bine i-a iesit regizorului filmul.
A, si mi-a placut foarte mult personajul Misa din Death Note filmul. Si Ryuzaki era un scump Exclamation Exclamation Exclamation
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Film Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Film Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Film Empty Re: Film

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum