Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Nana

3 participan?i

In jos

Nana Empty Nana

Mesaj  yume Vin Mai 08, 2009 3:20 pm

Urmand seriei Paradise Kiss, Nana este o bucata din viata a doua fete cu acelasi nume, aceeasi varsta si aceleasi tinte, dar cu personalitati diferite. O cantareata de muzica rock, venita in Tokyo pentru a ajunge star, Nana Osaki, si o tipa care isi urmeaza prietenul in Tokyo, Nana Komatsu, ajung sa locuiasca impreuna si leaga o prietenie grozava. Insa vietile lor nu sunt chiar atat de fericite si trec prin multe incercari din ce in ce mai grele legate de dragoste, prietenie si propria existenta.
Ce e magnific la acest anime este grafica. Ai Yazawa are o calitate aparte de a da farmec personajelor sale prin chipurile pe care le creeaza si vestimentatie.
De altfel, modul in care este prezentata viata simpla a doua fete, fara exagerari, pur si simplu iti merge la inima.
Muzica este una foarte buna, interpetata de cele doua trupe din serie, BLAST si Trapnest, trupe care devin celebre si a caror mebri au legaturi de toate natiile intre ei.. Like a Star @ heaven


Nana Nana6510245fpll8

Nana Nana_hachi

Nana Nana6rg0

Nana %5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dscans_Nana_angel-voice_84448

Nana %5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dscans_Nana_Akira-Kiriyama-Sabnak(0.56)__THISRES__123885

Nana Osaki si Ren Honjo I love you
Nana Manga_nana_07

Preferatul meu, Shin:
Nana I-999

Yasu
Nana Yasu

Nana I-1008

Takumi
Nana Moe-36744-sample

Nana si Takumi
Nana %5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dscans_Nana_angel-voice_52810
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Nana Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nana Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Nana Empty Re: Nana

Mesaj  Mada-Kurama Joi Mai 14, 2009 6:57 pm

Am vazut ca de curand au bagat si pe Animax acest anime si am de gand sa il urmaresc pana la final... Pare foarte interesant si captivant I love you Yume, tu l-ai vazut pe tot?
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Nana Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nana Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nana Empty Re: Nana

Mesaj  yume Sam Mai 16, 2009 7:37 pm

Dap Smile l-am vazut acum ceva timp si mi-a placut mult. Inainta sa vad ca il dau si pe ANIMAX m-am gandit sa-l postez pe forum si am ramas surprinsa cand l-am vazut la tv. Shocked In rest, pot sa spun parerea mea despre anime, este magnific, imi place mult si personajele sunt super dragute. Il recomand impreuna cu toata admiratia mea fata de Ai Yazawa. I love you
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Nana Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nana Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Nana Empty Re: Nana

Mesaj  Saya Dum Iul 12, 2009 2:09 pm

Si mie imi place foarte mult Nana.....cel mai interesant mi se pare povestea ..adica nu se intampla ceva supranatural ...chiar si eu as putea pati oricand asa ceva....(sa ma intalnesc in tren cu o fata care are acelas nume ca si mine iar apoi sa devenim prietene).... Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Nana Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nana Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Nana Empty Re: Nana

Mesaj  yume Lun Iul 13, 2009 2:00 pm

Ei bine, Saya, in acest anime nu apar scene SF, sau cum ai spus tu, nu se intampla nimic supranatural. Ai Yazawa a creat animeuri si manga care tin de Aspecte de viata.. adica povesti normale, din viata de zi cu zi a unor personaje. Din aceeasi motiv imi place si mie asa de mult. E vorba despre viata, fara magie, fara super-puteri... ci doar magia si puterea unui om obistnuit. Bineintes, NANA este un anime ce se caracterizeaza prin mai multe genuri: Comedie, Drama, Muzica, Romantic. Dar genul principal este life-style. Prin asta iese in evidenta munca autorului si stilul unic. Cred ca ti-ai dat seama de asemanarea de imagine a personajelor create de Ai Yazawa. Nu stiu daca te-ai uitat la alte anime-uri create de ea, dar Paradise Kiss sigur ai vazut, si o sa observi asemanarea. Smile
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Nana Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nana Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Nana Empty Re: Nana

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum