Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Daca ai avea un Death Note ce ai face?

+4
Eve and Wall-e
~Ayame~
Andy-Misa
Mada-Kurama
8 participan?i

In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 2:58 pm

Ce ai face daca ti-ar cadea in maini un Death Note?

Cred ca daca as avea un Death Note i-as urma exemplu lui Light. Pentru ca doar asa lumea poate ajunge ceva mai buna. Doar asa pot scapa lumea de criminali, hoti, pedofili, violatori si asa mai departe. Desigur, ar trebui ca fac asta cu o mare seriozitate si sa fiu puternica si sa nu fac o greseala sa ucid oameni nevinovati doar pentru ca nu imi plac mie sau m-am suparat pe ei dintr-un motiv infantil. Dar daca ar fi sa ucid un criminal, n-as sta pe ganduri.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Vin Iul 11, 2008 3:00 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 5:52 pm

In cazul in care as avea un Death Note sigur l-as ascunde intr-un loc in care sa nu-l gaseasca nimeni precum Kira sau pur si simplu l-as face bucatele sau l-as arde. Un motiv pentru care as face aceste lucruri este ca as putea fi tentata sa scriu numele unui coleg care m-a suparat foarte tare sau a unui profesor care mi-a dat o nota mica, sau cineva care a suparat-o pe surioara mea.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  ~Ayame~ Lun Iul 14, 2008 9:41 am

Daca as avea un Death Note cu siguranta l-as arunca in foc! Nu as avea la ce sa-l folosesc... mai ales ca ar genera scandal intre mine si nu stiu cate persoane... sau poate l-as pastra, dar nu i-as face nimic altceva... il pastrez ca suvenir! Nu vreau ca eu sa fiu invinovatita de moartea a zeci de oameni... kidding! Poate ca mi-as omori cativa profesori... si toti manelistii... si pe Becali, ca si asa ma scoate din sarite! >.<
~Ayame~
~Ayame~
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Localizare : In My Dreams...Or In My Room...
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/07/2008

http://rpgpower.forumagic.net/

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Eve and Wall-e Sam Sept 13, 2008 1:15 pm

Cred ca daca as avea un Death Note l-as arunca... E ceva prea tragic... Dar e bine totusi ca mor persoanele rele... Cele care au luat-o pe calea cea rea... Crying or Very sad
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  yume Dum Sept 14, 2008 10:06 pm

Probabil daca as avea un death note...as incerca sa cunosc mai mult oamenii si natura lor pentru a incerca sa nu fac o alegere gresita in folosirea jurnalului...chiar as taia de pe lista infractorii cei mai rai...dar asta as insemna sa fiu ca ei... deci e o putere pe care nu as vrea sa o folosesc decat in situatii de criza extrema confused
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Saya Lun Noi 03, 2008 6:04 pm

Sincer.........nu stiu!!!! Inca nu sunt hotarata ce as face cu un carnet al mortii? Nici mie nu imi plac criminalii si nici Becali nu e printre preferati {Ayame} .
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  saya lawliet Dum Mar 07, 2010 12:42 pm

Daca as avea un Death Note as face exact ce a facut si Light Twisted Evil
As ucide pe toti manelistii si mai ales toti criminali din lumea intreaga!
As scapa de toti cei care mi-au facut rau vreodata,adica peste 130 de persoane,iar primul pe lista ar fi un anumit baiat numit Razvan din clasa a 9B(Emonel)
Ar fii tare ca aceasta lume sa fie asa cum imi doresc
Evil or Very Mad

saya lawliet
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/03/2010

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 10:07 pm

As face exact ce a facut Light...as distruge tot raul din lume si as omori toti criminalii si toata teapa lor....si as matura tot ce imi sta in cale...chiar si oameni nevinovati...cine sta in calea deciziilor mele plateste (acum ma refer la treaba cu Death Note)
Acum nu stiu daca as fi la fel de geniala ca Light...daca s-ar ivi cineva gen L sau Near nu stiu daca as face fata...dar din pacate nu exista Death Note asa ca nu am de unde sa stiu daca as rezista sau nu......
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Daca ai avea un Death Note ce ai face? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Daca ai avea un Death Note ce ai face? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Daca ai avea un Death Note ce ai face? Empty Re: Daca ai avea un Death Note ce ai face?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum