Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pro/Contra Kira

+3
Eve and Wall-e
Andy-Misa
Mada-Kurama
7 participan?i

In jos

Sunteti pro sau contra Kira?

Pro
 
Contra
 
 
 
Vezi rezultatele

Pro/Contra Kira Empty Pro/Contra Kira

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 3:01 pm

Sunteti de acord cu tot ceea ce face Kira?

Sincera sa fiu, eu sunt pro Kira. Light face tot ceea ce face pentru a crea o lume mai buna, lipsita de raufacatori. De cele mai multe ori criminalii, nu se schimba si continua sa ucida. De aceea eu cred ca Light face bine ca inlatura aceste persoane, putand astfel sa salveze vietile unor oameni nevinovati.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Joi Ian 08, 2009 5:15 pm, editata de 7 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 5:47 pm

Chiar daca Light are un scop nobil, acela de a scapa lumea de bad guys, el alege o cale prea cruda. Multi dintre acei oameni pe care ii ucidea, oricum erau condamnati la moarte si nu rezolva nimic daca ii omora el. In plus, poate ca Light ar fi putut rezolva altfel aceasta problema. S-ar fi putut face pur si simplu politist si ar fi prins toti criminalii, scapand multi oameni nevinovati. Si ar fi facut acest lucru printr-un mod cinstit...
Deci sunt contra Kira!!!
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Eve and Wall-e Sam Sept 13, 2008 1:19 pm

Mi se pare ca metoda de a crea o lume mai buna este prea cruda...Dar avand in vedere ca oamenii rai mor...Cei care omor oameni buni...Sunt Pro Kira... Smile
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Saya Lun Noi 03, 2008 5:54 pm

Eu cred ca Light greseste!!!!! Lumea este alcatuita si din bine si din rau. Asa a fost mereu. Nu poate exista una fara cealalta si in plus ia ganditiva putin, viata ar fi plictisitoare daca nu ar exista ceva cu care sa ne luptam. Chiar daca avea intentii bune, Kira gresea. Nimeni nu poate elimina tot raul!!!! In afara de criminali ar mai fi un rau imens : RAZBOIUL!!!!! In razboi sunt oameni meschini, sange nevinovat varsat si multe altele. As vrea sa stiu si eu cum ar fi reusit Kira sa opreasca asta cu Carnetul Mortii???? Mad Deci sunt contra ! Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  yume Mar Ian 06, 2009 8:10 pm

Sincer sunt pro Kira. De ce? Light un simplu elev, inteligent, a fost destul de atent studiat de Riuk (un shinigami plictisit) si i-a fost trimis un carnet ciudat (nu din intamplare) de catre acesta, un Carnet al Mortii. A descoperit ce poate sa faca acesta (cu putin ajutor din partea instructiunilor precise de folosire ale lui Riuk) si a vrut sa-l foloseasca pentru a face bine. Totusi s-au implicat persoane, s-a complicat situatia si a inceput sa omoare si oameni..nu tocmai vinovati. Porma a inceput sa se creada "zeu" si mintea i s-a intunecat din ce in ce mai mult. La un moment dat era vanat din toate partile, si cum se spune "nici o crima nu poate sa nu lase urme", a fost prins. In momentul in care recunoaste ca e Kira mintea lui deja e pe jumatate "bolnava" si nu mai gandeste chiar rational. Parerea mea e ca el nu vroia sa faca rau oamenilor normali si fara nicio vina, insa situatia l-a purtat pana in momentul in care a devenit un criminal. Mai precis, vroia sa faca bine, insa tot rautatea oamenilor l-a schimbat. Deja cand ajunge sa fie urmarit de L e prea tarziu, trebuie sa omoare ca sa supravietuiasca. Tot Riuk se amuza cum planuise de la inceput si ii scrie numele in carnetul propriu. Mad
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Mada-Kurama Joi Ian 08, 2009 5:06 pm

Bine ai zis...Yume. Pacat ca moare la sfarsitul animeului, si, tocmai Riuk e cel care face acest lucru Neutral
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  saya lawliet Dum Mar 07, 2010 12:45 pm

YO PRO KIRA!
Pacat ca nu exista KIRA in lumea aceasta deoarece el i-ar ucide pe criminali!
Sincera sa fiu il iubesc pe KIRA!

saya lawliet
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/03/2010

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 10:03 pm

Sunt pro Kira....lumea (din anime ma refer dar nu ca a noastra nu e la fel) era prea putreda si avea nevoie de cineva sa o curete...ceea ce facea Light era drept si just...dnte pentru dinte si ochi pentru ochi:)
Nu mi se pare deloc crud...acei criminali nu au fost cruzi cand au facut asta...ce rost au ei pe lumea asta cand provoaca numai suferinta si durere....eu sunt pro Light...pacat ca nu exista un shinigami plictisit ca Ryuk....pacat....exista cativa oameni ca Light...si daca l-ar gasi....lumea ar deveni un loc mai curat asa cum ar trebui sa fie mereu...
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Pro/Contra Kira Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pro/Contra Kira Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Pro/Contra Kira Empty Re: Pro/Contra Kira

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum