Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naraku

5 participan?i

In jos

Naraku Empty Naraku

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 3:42 pm

Naraku este un personaj destul de controversat. Este un fel de oaia neagra a animeului. Este un personaj puternic si foarte inteligent stiind cum sa isi manevreze adversarii, astfel incat acestia sa nu il ucida. Majoritatea persoanelor ar putea spune ca Naraku este prost...ceea ce nu este deloc adevarat.
Naraku este un personaj negativ, foarte rau. Acesta isi trateaza cu dispret supusii (Kagura, Kanna...), desi ei sunt facuti din trupul lui si nu prezinta nici un fel de compasiune fata de ei. Distruge sate, paduri, ucide oameni fara pic de mila si mereu sta in calea lui Inuyasha si a prietenilor lui. Singurul lucru bun pe care il face este sa o iubeasca pe Kikyo (si asta doar pentru ca inima lui Onigumo bate in el), dar vrea sa scape si de acest sentiment.

Voi ce credeti despre Naraku?


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Vin Iul 11, 2008 4:47 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Naraku Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Naraku Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Naraku Empty Re: Naraku

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 6:21 pm

Naraku este un semidemon lipsit de scrupule, care nu are nicio retinere atunci cand ucide pe cineva, fiind in stare sa omoare un sat intreg. Acesta atrage ura grupului lui Inuyasha si din acel moment le pune bete in roate prin orice mijloc. Nu are pic de inima, neiubindu-i nici pe discipolii sai, doar se foloseste de ei. Kikyo este singura fata de care simte ceva si acel ceva e lucrul care il impiedica sa o ucida, altfel ar fi de mult moarta.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Naraku Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Naraku Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Naraku Empty Re: Naraku

Mesaj  yume Mier Oct 22, 2008 2:58 pm

Ca in orice anime trebuie sa existe si un personaj rau, sau cineva care sa impiedice scopul "partii bune". Naraku totusi a suferit, dar pentru asta se razbuna pe toti de 100 de ori mai mult. Setea de putere il impiedica uneori sa gandeasca logic. Nu-mi place cum se poarta cu cei ce il slujesc si fac tot posibilul sa-i faca pe plac.
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Naraku Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Naraku Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Naraku Empty Re: Naraku

Mesaj  Saya Mier Noi 12, 2008 6:09 pm

Naraku este un personaj misterios.Ascunde in el multe secrete intunecate si planuri malefice.De multe ori am impresia ca nu suporta pe nimeni, ceea ce poate fi si adevarat.Totusi este de admirat iubirea pentru Kikio . Nu am crezut ca un personaj malefic poate iubi, chiar daca are in componenta lui un alt suflet! Crying or Very sad Nu stiu de ce dar e trist!
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Naraku Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Naraku Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Naraku Empty Re: Naraku

Mesaj  Eve and Wall-e Mier Feb 04, 2009 4:50 pm

Deci,il urasc pe Naraku din toata inima.Il uram si atunci cand ii reuseau toate planurile,toate rautatile,si cum reusea sa gaseasca monstrii din ce in ce mai puternici pentru a-l invinge pe Inuyasha.
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Naraku Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Naraku Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Naraku Empty Re: Naraku

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum