Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Primul anime vazut

+2
Andy-Misa
Mada-Kurama
6 participan?i

In jos

Primul anime vazut Empty Primul anime vazut

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:45 pm

Sunt curioasa care a fost primul anime vazut de voi ^_^

Primul meu anime a fost Sailor Moon, asta pe cand eram la gradinita si nici nu stiam ca este un anime. Mai tarziu am descoperit postul A+. Aici am vazut pentru prima oara Inuyasha. M-a atras in special felul in care erau desenate personajele si astfel am urmarit un episod, dupa care nu am mai pierdut nici unul. Apoi am inceput sa ma uit si alte animeuri si am devenit o mare fana a acestora.


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 8:37 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 7:47 pm

Primul anime vazut de mine a fost tot Sailor Moon, pe cand eram la gradinita si nici macar nu stiam ca e un anime. Mai tarziu am descoperit canalul destinat animeurilor, A+ si prima oara am vazut Inuyasha, care mi-a placut foarte mult si apoi am vrut alte si alte animeuri si astfel am ajuns o mare fana a animeurilor.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  dogyoukai_girl Joi Sept 11, 2008 12:05 pm

Primul anime pe care l.am vazut a fost bineinteles Sailor Moon pe Tvr1 cand aveam vreo 4 sau 5 ani...apoi Samurai X (Rurouni Kenshin) pe Antena1...si in final, am descoperit canalul A+, unde primul anime vazut a fost tot Inuyasha, chiar primul episod, dupa care am vazut Yuyu Hakusho si am fost parca vrajita de animeuri. De atunci am continuat sa ma uit la cat mai multe si acum am devenit o infocata animefan, dar pacat ca nimeni din cei pe care ii cunosc nu le place Sad
dogyoukai_girl
dogyoukai_girl
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/09/2008

http://dogyoukaygirl.hi5.com

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  Saya Vin Oct 31, 2008 4:15 pm

Eu ce sa mai zic...Sailor Moon! lol! La varsta de 4 - 5 ani. Apoi am descoperit din intamplare canalul A+, iar primul anime a fost Kaleido Star (care a ramas preferatul meu)!
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  yume Mier Noi 19, 2008 8:09 pm

Sailor Moon, bineinteles...eram mica si idioata si pe vremea aia nici nu intelegeam ce se intampla la TV Laughing pe urma bineinteles a urmat A+ unde am vazut Inuyasha si au tot urmat... Imi amintesc ca nu aveam voie prea des la net...si ma lipeam de TV de la 8 cand incepea pana la 1 noaptea cand nu mai puteam de somn. Razz
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 11:38 pm

Primul anime vazut a fost Dragon Ball la tvr2 cand eram clasa 3-4...ce super era a doua zi toata clasa discuta numai despre asta:X:X:X...ahhh ce n-as da sa fie si acum asa
Primul vazut pe A+ a fost InuYasha si mi-am zis hey chestia asta e chiar tare....apoi am vazut publicitatea si am descoperit ca se numesc anime ^_^...apoi am cautat pe net si voila...mega fana anime de astazi Very Happy
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Primul anime vazut Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vazut Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Primul anime vazut Empty Re: Primul anime vazut

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum