Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

What makes anime important to you?

4 participan?i

In jos

What makes anime important to you? Empty What makes anime important to you?

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:55 pm

Anime nu e legat de limitele realitatii, asa ca lasa usa deschisa unei lumi in care te poti exprima si poti crea nelimitat cu puterea imaginatiei. Calitatea exprimarii starilor emotionale in anime e multa mai buna decat la un alt desen animat.Si asta iti starneste stari interioare foarte "inalte". E un loc al evadarii din lumea reala. La un moment dat, un fel de drog, as putea spune.

So what makes anime important to you?

Atunci cand ma uit la un anime vreau ca acesta sa aiba:
- povestea - trebuie sa fie una originala, deci sa nu fie copiata dupa un alt anime si sa fie interesanta
- actiune - in cantitati medii, nici prea multa ca e plictisitor, dar nici prea putina ca nu mai are nici un farmec
- suspans
- romantism
- amuzament - nu trebuie sa lipseasca
Desi toate acestea sunt foarte importante, mai trebuie ca animeul sa-mi transmita emotii, sa ma faca sa visez si patrund in acea lume minunata a personajelor.
Altceva ar mai fi openingurile si endingurile. Uneori am inceput sa urmaresc un anumit anime doar pentru ca imi placea melodia de inceput sau de final si pe parcurs mi-am dat seama ca merita sa vad animeul. Aaaaa...si in ultimul rand trebuie sa aiba o grafica acceptabila. Cam atat...


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 8:56 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
What makes anime important to you? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100What makes anime important to you? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

What makes anime important to you? Empty Re: What makes anime important to you?

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 7:37 pm

Animeurile sunt pentru mine modul perfect in care sa evadez din viata de toate zilele si sa intru intr-o lume paralela si cu totul diferita. Pentru mine cel mai important lucru este povestea animeului, trebuie sa fie una foarte interesanta, sa ma tina in suspans, dar sa contina si comedie, romantism, iar personajele sa fie dragute.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
What makes anime important to you? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100What makes anime important to you? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

What makes anime important to you? Empty Re: What makes anime important to you?

Mesaj  Saya Vin Oct 31, 2008 4:31 pm

Pentru mine Animeurile sunt un mijloc de a ma simti mereu copil, cel mai bun remediu contra tristetii si sunt o lume in care chiar as vrea sa traiesc!
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
What makes anime important to you? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100What makes anime important to you? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

What makes anime important to you? Empty Re: What makes anime important to you?

Mesaj  yume Vin Oct 31, 2008 7:37 pm

Poti spune chiar ca este o evadare din lumea rea si trista in cea a animatiei, culorilor si povestilor, fiind un remediu bun contra tristetii si absurdului in care traim.

Deobicei imi place ca un anime sa fie:

~original, sau totusi diferit de animeurile copilaroase si identice;
~bine gandit, avand o tema plina de suspans si actiune;
~sa aiba mai mult romantism, nu despartiri, lupte, personaje care se iubesc si nu pot sa vorbeasca despre asta fata-n fata tot anime-ul...mi se pare aiurea, daca e dragoste.. de ce nu e pana la capat? etc.;
~cat mai real, sa aiba personaje cat mai reale;
~in cazul in care este plin de magie, sa nu fie una "isterica" sau intalnita la fiecare anime;
~grafica sa fie buna;
~personajele frumoase si bine conturate;
*cred ca sunt mai multe chestii, dar sper ca am scris esentialul....
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
What makes anime important to you? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100What makes anime important to you? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

What makes anime important to you? Empty Re: What makes anime important to you?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum