Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Acrobatia Preferata

5 participan?i

In jos

Acrobatia Preferata Empty Acrobatia Preferata

Mesaj  Saya Lun Dec 29, 2008 6:10 pm

In serial sunt diverse acrobatii......As vrea sa stiu pe care le preferati. Question Mie una imi place cel mai mult Legendara manevra!!
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Acrobatia Preferata Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Acrobatia Preferata Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Acrobatia Preferata Empty Re: Acrobatia Preferata

Mesaj  Eve and Wall-e Mier Feb 04, 2009 7:29 pm

Mie imi place Acrobatia Ingerului,o adorrrrr I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Acrobatia Preferata Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Acrobatia Preferata Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Acrobatia Preferata Empty Re: Acrobatia Preferata

Mesaj  yume Mar Iun 30, 2009 3:56 pm

Mie mi-au placut toate la fel de mult Smile

Manevra Legendara a fost extraordinara deoarece fetele s-au chinuit foarte mult sa o execute. Mi-a parut rau atunci ca Layla s-a accidentat. M-a speriat la inceput tentativa precedenta soldata cu moartea acrobatilor, dar la final s-a dovedit a fi executabila. Smile
Acrobatia Preferata 140px-Sora_si_Layla_Manevra

Phoenixul de Aur a fost prima manevra spectaculoasa si m-a incantat gratia ei. Ea a fost executata de Layla și Yuri în spectacolul "Romeo și Julieta", unde Sora urca pentru prima data pe scena Kaleido. Cand Sora vorbeste despre manevra, barfele o acuza ca se da mare. Aceasta pana la urma se antreneaza pentru a o executa cu speranta ca v-a fi acceptata.
Acrobatia Preferata 130px-Layla_Phoenix

Tripla Iluzie la fel mi-a placut mult deoarece cele trei prietene s-au antrenat din greu pentru a o executa. La inceput Mia trebuia sa joace rolul Zanei Bune, dar aceasta era distrata deoarece bunica ei era in spital. Ea se gandeste la o noua manevra care sa fie facuta de 3 persoane. Pana la urma creeaza Tripla Iluzie impreuna cu prietenele ei, Sora si Anna. Acceptata de catre sef pentru a fi executata de Sora, Anna și Mia în spectacolul Cenusareasa, manevra a necesitat mult efort din partea lor. Pana la urma reuseste si este un succes total. Wink
Acrobatia Preferata 230px-Sora_Naegino

Acrobatia Ingerului (poreclita "Manevra lui Fool") este cea mai frumoasa si reprezinta puritatea ingerului. Tehnica a carei istorie o stiu foarte putini, printre care Leon Oswald și Yuri Killian e destul de grea. La început Leon și Sophie Oswald trebuiau sa o execute, insa Sophie moare într-un accident de masina, sfasiind inima lui Leon, moartea ei impietrindui-i sufletul. Festivalul de Circ este o oportunitate pentru Yuri și Sora sa o execute, insa Sora se descurajeaza vazand inprejurarile castigarii Festivalului, ea renunta. Mai tarziu ea o executa din nou in alte imprejurari, dovedindu-se o adevarata Kaleido Star, uimind-o chiar si pe Layla.
Acrobatia Preferata 11415676497373

Iluzia eterna e o tehnica utilizata de May Wong și Rosetta Passel in spectacolul Lacul Lebedelor. Initial Rosetta refuza participarea pentru a nu o deranja pe Sora, insa May o convinge. Ele se antreneaza din greu si reusesc. Imi place mult fericirea Rosettei I love you .
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Acrobatia Preferata Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Acrobatia Preferata Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Acrobatia Preferata Empty Re: Acrobatia Preferata

Mesaj  rukia2300 Vin Iul 02, 2010 8:58 pm

Acrobatia mea preferata a fost Acrobatia Ingerului.
rukia2300
rukia2300
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 26
Localizare : Salonta
Warn :
Acrobatia Preferata Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Acrobatia Preferata Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/06/2010

Sus In jos

Acrobatia Preferata Empty Re: Acrobatia Preferata

Mesaj  ingermov Dum Aug 22, 2010 4:04 pm

Acrobatiile mele preferate sunt Eterna Iluzie si Spirala Demonului.
ingermov
ingermov
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 27
Warn :
Acrobatia Preferata Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Acrobatia Preferata Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/08/2010

Sus In jos

Acrobatia Preferata Empty Re: Acrobatia Preferata

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum