Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Site-ul iadului

5 participan?i

In jos

Site-ul iadului Empty Site-ul iadului

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:17 pm

Exista persoane care ne-au ranit. Unii au suferit mai mult, altii mai putin. Ideea e ca nu exista om in lumea asta care sa nu isi doreasca razbunare. Chiar daca aceasta e numita arma prostului e o modalitate de a ne salva ego'ul uneori mult prea mare.
Intrebarea e: ti-ai vinde sufletul pentru razbunare?
Daca ai avea ocazia sa te razbuni pe o persoana care ti-a facut ceva groaznic ai putea sa accepti pactul lui Enma.Adica dupa moarte sufletul tau sa ajunga in iad?

Eu cred ca as folosi aceasta metoda de razbunare daca m-as afla intr-o situatie foarte grava
Crying or Very sad


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Vin Iul 11, 2008 5:01 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Site-ul iadului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Site-ul iadului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Site-ul iadului Empty Re: Site-ul iadului

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 6:44 pm

Sa vedem... Mi-ar place sa existe acest site al iadului pentru anumitor persoane chiar le-ar fi de ajutor. Eu nu cred ca l-a folosi dar cred ca ar trebui sa am grija ca cineva sa nu ma trimita in iad.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Site-ul iadului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Site-ul iadului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Site-ul iadului Empty Re: Site-ul iadului

Mesaj  yume Sam Oct 25, 2008 8:02 pm

Site-ul ar fi pentru mine ultima speranta. Suspect Razbunarea nu e punctul meu forte. Deobicei nu ma razbun pe o persoana ci, cand va avea de-a face cu mine la randul ei nu voi mai exista. Principiul meu: Respecta-ma ca sa te respect! In rest... daca ar fi o situatie de viata si de moarte, probabil as trimite in Iad fara sa ma gandesc prea mult. Sincer nu mi-e frica de Iad, consider ca sufletul intra in Iad atunci cand se naste. Lumea din jurul nostru (vorbesc in general, nu de cineva anume) e asa de rea incat exista unele momente cand iti dai seama ca seamana cu un Infern. Nu stiu daca imi dati dreptate, dar sunt singura ca au existat, sau vor exista clipe in care nu veti mai suporta viata si veti spune: Viata mea e un cosmar...sau un iad... Smile
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Site-ul iadului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Site-ul iadului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Site-ul iadului Empty Re: Site-ul iadului

Mesaj  Saya Mier Oct 29, 2008 9:42 pm

Sunt de acord in totalitate cu Yume. Lumea este un iad lol! .Dar chiar si asa nu cred ca ar trebui sa existe aceasta linie. Un om trebuie sa fie puternic si sa treaca peste necazuri, mari sau mici, si sa ierte. Viata este un joc al durerii si al suferintei, il castigi numai daca treci de obstacole. Deci cred ca Linia Fierbinte a Iadului nu ar trebui sa existe!
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Site-ul iadului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Site-ul iadului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Site-ul iadului Empty Re: Site-ul iadului

Mesaj  Eve and Wall-e Mier Feb 04, 2009 7:03 pm

Daca ar exista un asemenea site,nu mi-as vinde sufletul pentru nimic in lume.Pentru ce?Pentru un lucru banal ca razbunarea,numai prostii se razbuna dupa parerea mea,sa se dea ei "smecheri",sau sa stie ei ca "te-au facut" prin razbunare.Este de cea mai joasa speta razbunarea !!!Scuzti-ma va rog frumos dar asta este parerea mea!!!
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Site-ul iadului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Site-ul iadului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Site-ul iadului Empty Re: Site-ul iadului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum