Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Yagami Light

3 participan?i

In jos

Yagami Light Empty Yagami Light

Mesaj  yume Mar Iun 30, 2009 2:27 pm

Yagami Light, personajul in jurul caruia se invarte actiunea animeului Death Note, cu o minte stralucita si mult curaj lupta pentru a creea o lume noua, "perfecta", fara infractori, dar situatia scapa de sub control, acesta ajunge sa omoare pentru a se apara de cei care il cauta si nu sunt de-acord cu el si sa gandeasca haotic.
Imi place mult, fiind personajul meu preferat. Voi ce parere aveti despre el?

Yagami Light Yagami-light-wallpaper-640-480
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Yagami Light Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yagami Light Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Yagami Light Empty Re: Yagami Light

Mesaj  Saya Vin Feb 05, 2010 3:42 pm

sincer...imi place de Light pentru ca are o personalitate puternica si pentru ca lupta pentru principiile lui dar...totusi nu reprezinta decat genul acela de om care este satul de rautate si care vrea sa schimbe lucrurile , adica asta vrem aproape toti..daca am fi fost noi in locul lui Light am fi facut exact la fel nu? Light nu are nimic special. are doar inteligenta, insa asta nu este ceva special pentru ca toti am putea fi inteligenti daca am vrea ;este adevarat ca a fi geniu este o calitate unica insa Light nu prea pare geniu...;nu este personajul meu preferet din death note sau nu mai este deoarece asa cum am spus nu are nimic unic, spre deosebire de L... Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Yagami Light Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yagami Light Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Yagami Light Empty Re: Yagami Light

Mesaj  yume Joi Feb 11, 2010 8:35 pm

L da Twisted Evil Totusi sustin ca Light e un personaj destul de complex.. adica nu ma refer neaparat la el, ci la autor care a dat dovada de inspiratie si multa minte. Logic ca asta reflecta si caracterul lui L Razz
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Yagami Light Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yagami Light Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Yagami Light Empty Re: Yagami Light

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 10:12 pm

Saya trebuie sa te contrazic...Light e geniu...da ai dreptate oricine poate fi inteligent...dar nu toti putem fi genii:)
El e un geniu...incepand de la gandire pana la faptul ca s-a sacrificat pentru binele lumii
Ai vazut ca Ryuk a spus faptul ca deobicei oamenii se sperie si il arunca....dar el nu s-a speriat a gandit logic si si-a dat seama ca poate face un bine mondial....nu numaic a ar fi creeat o lume curata dar ar fi invatat oamenii sa joace curat fara sa faca vreun rau...
Eu cred ca el era un geniu...un geniu adevarat si ca putea sa creeze o lume noua unde Kira ar fi reprezentat "justitia" adevarata....
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Yagami Light Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yagami Light Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Yagami Light Empty Re: Yagami Light

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum