Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ce s-a intamplat cu Light?

+2
Andy-Misa
Mada-Kurama
6 participan?i

In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 3:09 pm

Ce credeti ca s-a intamplat cu Light dupa ce a murit?

Exista doua teorii... Prima ar fi ca intr-adevar a incetat sa existe complet, asa cum spun regulile Death Note-ului. A doua (sustinuta de cei care au vazut Death Note Special: Director's Cut) ar fi ca Light a ajuns shinigami... Ar fi fain daca Light a ajuns intr-adevar un zeu, asa cum si-ar fi dorit...

Am gasit poze cum ca el ar fi devenit shinigami:
Ce s-a intamplat cu Light? Azcrnt
Ce s-a intamplat cu Light? Pavwx


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Vin Iul 11, 2008 3:24 pm, editata de 3 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 5:35 pm

Light a murit. Si atat. A murit si gata. Stiu, poate ca pentru unii fani e foarte trista chestia asta, dar nu ai ce face. Si nu cred ca s-ar continua seria, si nici de cum cu Raito ca si Shinigami. Ar fi prea absurd.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Eve and Wall-e Sam Sept 13, 2008 1:26 pm

Eu cred ca el a devenit Shinagami...Daca intr-adevar s-a transformat in Shinigami dorinta lui a fost indeplinita...Este un zeu... Cool
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Saya Lun Dec 29, 2008 5:30 pm

Sninigami Shocked ...ar fi destul de interesant ca Light sa se transforme in zeu si, desi, nu am vazut aceasta serie, sincer...cred ca e destul de logic ca el sa se transforme, astfel animeul ar fi mai interesant. Deci cred ca s-a transformat...dar mai trebuie sa cercetez study
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  yume Mar Ian 06, 2009 4:34 pm

Sincer cred ca cumva s-a transformat in Sninigami. Putin din adevaratul Death Note Special: Director's Cut se afla chiar pe youtube si arata cum Riuk vorbeste cu un Sninigami care de fapt e Light... Neutral nu stiu ce sa zic, dar probabil e adevarat.
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Yami Sam Mar 13, 2010 10:20 pm

Ryuk a zis asa: cand vei muri nu vei ajunge nici in RAI nici in IAD....lumea shinigamilor nu face parte din ele....e un loc in care toti care au folosit Death Note-ul ajung acolo
Da am vazut acel episod special (se vorbea despre cum a vazut Ryuk lupta lui Light)
L-a sfarsit Ryuk spune ceva de genul.....a fost ceva interesant....nu-i asa.....LIGHT....
Acum putem presupune ca Ryuk a vorbit de unul singur@_@
Dr eu cred ca a devenit shinigami...pacat ca nu poate sa-si continue munca de acolo...
Yami
Yami
Newbie
Newbie

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 29
Warn :
Ce s-a intamplat cu Light? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce s-a intamplat cu Light? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Ce s-a intamplat cu Light? Empty Re: Ce s-a intamplat cu Light?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum