Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pareri despre Kurama

4 participan?i

In jos

Pareri despre Kurama Empty Pareri despre Kurama

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 3:16 pm

Pentru cine nu stie, Kurama este seful laboratorului în care se conduc cercetari privind evoluția si comportamentul diclonius, loc de testare a diverselor utilaje de tortura asupra acestor ființe. Acesta a fost nevoit sa accepte ca propria lui fiica sa fie torturata, iar sotia lui sa se sinucida, dupa ce i s-a spus ca fiica ei a fost ucisa. Dupa toate acestea, Kurama incepe sa tina la Nana, un diclonius, care suporta toate acele dureri doar pentru tatal ei, asa cum ii spunea lui Kurama. Dupa parerea mea, Kurama este o persoana buna, care face tot posibilul ca Nanei sa ii fie bine, trecand chiar si peste ordinul sefului lui. La final, se dovedeste a fi un bun tata, recuperand toti anii pierduti, prin sinuciderea lui impreuna cu Mariko No

Voi ce spuneti?

Pareri despre Kurama 23mk9xu


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Lun Iul 14, 2008 7:46 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Pareri despre Kurama Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri despre Kurama Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pareri despre Kurama Empty Re: Pareri despre Kurama

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 5:58 pm

Kurama este un personaj interesant. Eu cred ca a iubit-o cu adevarat pe Nana, ca pe fiica lui adevarata. Kurama a dovedit asta de multe ori, a tinut-o pentru a se face experimente pe ea, in loc sa fie ucisa, a salvat-o cand a fost ranita grav de Lucy si i-a dat drumul cand seful sau a ordonat sa o omoare pentru ca nu mai avea nevoie de ea. Deasemenea, a iubit-o si pe Mariko si in final a vrut sa se revanseze fata de ea si astfel au murit amandoi.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Pareri despre Kurama Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri despre Kurama Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Pareri despre Kurama Empty Re: Pareri despre Kurama

Mesaj  yume Sam Feb 28, 2009 6:41 pm

Kurama e un personaj ciudat. Admir grija pentu Nana si mi se pare un tata bun. Am senzatia ca vede in Nana o amintire, poate pe fiica sa...
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Pareri despre Kurama Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri despre Kurama Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Pareri despre Kurama Empty Re: Pareri despre Kurama

Mesaj  Saya Joi Apr 09, 2009 3:06 pm

Kurama intradevar tine foarte mult le Nana, cum ati spus si voi, a demonstrat asta...este de laudat faptul ca tine atat de mult la o persoana care e considerata monstru de catre ceilalti Very Happy
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Pareri despre Kurama Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri despre Kurama Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Pareri despre Kurama Empty Re: Pareri despre Kurama

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum