Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

5 participan?i

In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  Mada-Kurama Joi Iul 10, 2008 4:19 pm

Toti care apeleaza la Ai Enma, o fac pentru ca sufera enorm si este destul de ciudat ca acestia sfarsesc in iad... (bine... stiu ca sunt atentionati si ca de buna voie si nesiliti de nimeni accepta ca sa-si traiasca viata in pace in schimbul eternului chin al iadului).

Desi, inainte se vorbea mult ca un blestem se rasfrange de 10 ori mai puternic asupra celui care l-a trimis... unele religii New Age spun ca daca blestemul este indreptatit, acest lucru nu se intampla.

Voi ce parere aveti? Este corect ca ei sa ajunga in iad?


Ultima editare efectuata de catre Mada-Kurama in Vin Iul 11, 2008 5:03 pm, editata de 1 ori
Mada-Kurama
Mada-Kurama
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 415
Varsta : 33
Localizare : Anime World
Warn :
Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/07/2008

https://anime-is-kawaii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Re: Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  Andy-Misa Joi Iul 10, 2008 6:40 pm

In principiu, sunt de acord ca persoana care se razbuna (cu sau fara rost) sa suporte consecintele propriilor fapte. Se spune ca razbunarea e dulce. Poate la inceput, dupa care este in natura ei sa devina amara. Din punctul meu de vedere, balanta e inclinata spre da.
Andy-Misa
Andy-Misa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 438
Varsta : 29
Localizare : Anime World
Warn :
Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Re: Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  yume Sam Oct 25, 2008 8:10 pm

In unele episoade, nu stiu daca ati vazut, unele persoane au fost trimise pe nedrept in Iad sau dintr-o cearta inutila... ei bine cred ca oamenii aceia care au apelat la Linia Fierbinte a Iadului inutil sau din nebunie merita pedepsiti de 10 ori mai mult. Mai sunt insa si situatii in care era nevoie, persoanele trimise meritand-o din plin. In cazul acesta nu mi se pare corect sa sufere si cei care i-au trimis in Iad. Neutral
yume
yume
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 616
Varsta : 29
Localizare : UNDEVA PE MAPAMÓND
Warn :
Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Re: Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  Saya Mier Oct 29, 2008 9:24 pm

Eu zic ca nu prea conteaza daca o persoana trimisa in iad o merita sau nu. Cineva care a apelat la Ai Enma si a blestemat pe altcineva merita aceeasi pedeapsa pentru ca nimeni nu are dreptul sa hotarasca soarta altei persoane.
Saya
Saya
Anime God
Anime God

Numarul mesajelor : 450
Varsta : 29
Localizare : Eu?..in pom..pomul?...in aer..
Warn :
Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/09/2008

Sus In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Re: Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  Eve and Wall-e Mier Feb 04, 2009 7:13 pm

Eu cred ca este foarte drept ca persoana care a trimis in Iad pe altcineva sa se duce in acelasi loc groaznic.Si-au facut-o singuri !!!
Eve and Wall-e
Eve and Wall-e
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 29
Warn :
Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo? Empty Re: Credeti ca este corect ca cei ce au trimis o persoana in iad sa ajunga acolo?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum